Header 2018

K1/Junior:

Adams film – Adam Trendak
Apokalypsmannen – Vide Petersson
Bli vegetarian – Wilma Jönsson
Blubb – Julia Racz
Bollen – Marcel Maticic
Catwalk – Honey Thompson
Den Episka Stölden – Elias El Timimi, Samuel Månsson, Leon Sierra Nord
Den Galna Zombieplaneten – Hugo Jensen Håkansson, Louise Edling Fritz, Siri Åhrberg
Den magiska cykeln – Rex Ahlgren, Mohamad Timini
Den magiska tidsmaskinen – Hanna Svensson, Vilmer Olsson
Det helt seriösa & riktiga SLUTET – Ariel Nylander-Sjölin, Vincent Nylander-Sjölin
Djuren – Adam Flensburg
Dryg Kompis – Ida Olofsson
Dödens high five – Erik Lindström, Amanda Karlsson, Milton Asplund, Karl Andersson, Samuel Frogner
en liten film – Alice Joelsson
En vanlig skoldag – Elsa Bynke, Leia Ulloa, Gabriella Hussein, Alma Eriksson Ulloa
En Whiteboardfilm – Vera Johansson Stampe
Ett par grabbar som tar det lugnt – Robin Gullstrand
Fredagen den trettonde – Halden Thompson
Får man cykla på gångbanan!? – Ellen Olsson
Gurk-nappningen – Albert Clemén, Eddie Thulin, Konstantin Jankulovski
Hamburger-restaurangen – Ellie Kallus
Hereus och Yara’m Zaacs vrede – Natanael Brännström Sjö, Morgan Norberg
Humlans resa – Honey Thompson
Hur En Gangster Kommer In På Nobelmiddagen – Ebba Roach, Dexter Lundgren
Häftstiftet – Amanda Karlsson, Milton Asplund, Karl Andresson, Samuel Frogner, Erik Lindström
Jakten på vattenmelonen – Liv Kildén, Selma Sefic Almqvist
Levand linjer – Elliot Simonsen, Otis Ponnert, Wilmer Nurminen, Victor Göransson, Vincent Andersson Szulc
Marshmellowen och karamellhäxen – Julia Racz
Päron mot äpplen – Farah Abdulkhadir Said, Oskar Nordlöf
Rump vs Clinton – Kevin Andersson, Felix Abrahamsson, Thomas Frank Nilsen
Ryktet – Oscar Magnusson
Rymdkriget – Jakob Böök, Daniel Blomqvist, Noa Eriksson Ulloa, Silas Widén
Rymdkriget 2 – Jakob Böök, Daniel Blomqvist
Röda gubben – Isak Håkansson
Skejtkompisarna – Nora Timimi, Alexandros Simeonidis
Stökig elev – Linnea Mårtensson
Super knight: a movie – Leyla Buljusmic, Stella Ljungblom Leksell
Super Mario – Filip Jönsson, Annie Gustafsson, Elias Andersson
Sven Gren som programledare – Olga Johansson Stampe, Tuija Larsson Saapunki
The Darkness of the Duck Army – William Fidler, Ludvig Sjöström, Lukas Jensen Ulloa
The Meto Complex – Nico Wagner, Erik Sjölander, Charlie Nordvall
Tina Försvinner – Anna-Lisa Persson, Hanna Engelson
Torden – Otto Holmström
Trump vs Hillary – Brasse Axbacke, Isak Blom
Va fan? – Adam Flensburg, Izabella Wallin

K2:

Det är lätt att dö, det svåra är att leva – Tuva Lundborg
Fader Son – Robin Brose
FLY – Edgar Thies-Lagergren
LOOP – Robin Brose
No Regrets – Liam Åkeson Rayner, Maya Åkeson Rayner
Outside the Box – Sarah Montán
Rökning gör dig inte cool – Cassandra Mattsson
Vänskap över tid – Philip Pålsson

K3:

Biblioteksharmoni – Niklas Jonasson
BORTKOPPLAD – Tobias Blomkvist
Clean – Max Shore
Fia med Knuff – Alex Ströbeck
Fido – Erik Hjertberg
Fly Mig – Nellie Lexfors
Går sönder – Elin Rönndahl
Han och historien gröpte ut ögonen på mig, därför gjorde jag detsamma på dig – Nellie Lexfors
Jack and the jollybeans – Amanda Nilsson
Känn då – Malin Englund
Orappt – Erik Hjertberg
Paroikofagi – Alessandro Stigliano
Preri Foon – Jen Tamayo Jörfjord
Riktig mamma – Julia Adler
Swedish Dream – Sadik Salem, Johannes Rydinger
When I Was Four – Hugo Ljungbäck
Zen enligt Farmor – Oskar Rydlinger
Är Det Viktigt För Dig? – Stefan Gardovic

K4:

Carry a Couch part II, the short documentary – Nille Leander
Dream House Dreams – Alex Veitch
God Ton – Anneli Ström-Villaseca, Ismaila Jallow
Jaja jojo – Paolo Nobis Sandén
Leka gömme – Mattias Thernström Florin, Marcus Thernström Florin, Andreas Paulsson
Lingonnatten – Erica Elfström
Med Kroppen Som Slagfält – Gilda Naumann
När jag var lite hittade jag en grotta – Mikael Lindahl
Skådarna – Kim Sundbeck, Paolo Iskra
Storsatsningen – Agnes Fred
Vi var tre – Caroline Ingvarsson

Upp igen!